Strona główna Giełda Cosmos (ATOM) – co warto wiedzieć?
inwestycje

Cosmos (ATOM) – co warto wiedzieć?

przez redakcja serwisu

Cosmos (ATOM) to projekt, który w 2021 roku osiągnął imponujące wzrosty. To sprawiło, że coraz więcej osób poszukuje informacji z prognozami na 2022 rok. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawimy na czym polega projekt Cosmos oraz jakie są prognozy na przyszłość. 

Na czym polega projekt COSMOS?

Cosmos to platforma oparta o technologię blockchain, która została stworzona z myślą o rozwiązaniu problemu wymiany informacji pomiędzy różnymi sieciami blockchain w zdecentralizowany sposób. W tym przypadku zdecentralizowany oznacza, że bez potrzeby angażowania w to różnych pośredników takich jak giełdy. W efekcie COSMOS bywa nazywany Internetem sieci blockchain, gdyż jest to projekt, który tworzy swoistą sieć różnych niezależnych łańcuchów bloków, które mogą się między sobą komunikować. Tego rodzaju komunikacja jest dokonywana przy użyciu protokołu Inter Blockchain Communication.

Kryptowaluta ATOM – początki, kurs i notowania

Kryptowalutą reprezentującą projekt Cosmos jest ATOM. To co warto wiedzieć o tym altcoinie to przede wszystkim fakt, że podaż ATOMu nie jest ograniczona. Co sprawia, że kryptowaluta Cosmos (ATOM) jest narażona na inflację. Poza tym, warto odnotować, że ATOM opiera się na algorytmie konsensusu Proof of Stake.

Projekt wystartował w kwietniu 2017 roku. Sprzedano wtedy w ramach ICO 4/5 ówczesnej podaży tokenów ATOM. Projekt zebrał oczekiwaną sumę wynoszącą 17,3 miliona dolarów. Kurs kryptowaluty ATOM wyraźnie wzrósł w krótkim czasie. W marcu 2020 roku wynosił 1,16 USD. Natomiast we wrześniu 2021 r. wycena zwiększyła się niemal czterdziestokrotnie osiągając pułap 44,42 USD.

Kryptowaluta ATOM jest notowana na wielu giełdach kryptowalut na całym świecie, przy czym wyjątkowo spore obroty osiąga na największej giełdzie kryptowalut na świecie – na Binance.

Cosmos (ATOM) – prognozy

Prognozując przyszłą cenę kryptowaluty, niektórzy sugerują się informacjami pozyskanymi od kryptowalutowych influencerów, inni polegają na analizie technicznej, jeszcze inni stale obserwują wiadomości pojawiające się w Internecie i na tej podstawie wybierają moment na wejście lub wyjście z danej inwestycji. Wielu inwestorów wychodzi z założenia, że analiza w długoterminowej perspektywie nie jest konieczna, bo kryptowaluty po prostu są technologią przyszłości, która długoterminowo powinna notować wzrosty. Niezależnie od przyjętej strategii zawsze trzeba pamiętać, że czysto spekulacyjna inwestycja w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem inwestycyjnym.

Poniżej sprawdzamy, jak wyglądają prognozy dla Cosmos (ATOM) na popularnych serwisach, które przedstawiają swoje przewidywania. Serwis Walletinwestor.com stawia na wzrost wynoszący kilkadziesiąt procent w perspektywie rocznej (wzrost z 37 USD do 56 USD) oraz wzrost niemal 4 krotny w perspektywie pięcioletniej (wzrost z 37 USD do 143 USD). Priceprediction.net sugeruje wzrost do poziomu 368 USD w perspektywie 5 lat. Nieco ostrożniejszy jest digitalcoinprice.com, który w perspektywie 5 letniej stawia na kurs Cosmos (ATOM) wynoszący około 100 USD. Przeglądając różne artykuły dostępne w Internecie również można natknąć się na wiele przewidywań sugerujących wzrosty wynoszące kilkaset procent. Czy to oznacza, że ATOM jest kryptowalutą wyróżniającą się spośród innych pod względem potencjału wzrostowego? Niezupełnie. Tego typu prognozy są obarczone sporym marginesem błędu i to czy się sprawdzą jest w dużym stopniu zależne od tego w jakim kierunku będzie podążał cały rynek kryptowalut. Niemniej jednak pewną zaletą projektu Cosmos (ATOM) jest fakt, że nie jest to wyłącznie spekulacyjne aktywo, lecz projekt, za którym kryje się użyteczna technologia.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej trzeba wykonać dokładny research we własnym zakresie. Inwestycje w kryptowaluty wiążą się z dużym ryzykiem. Niniejszy artykuł nie może być traktowany jako porada inwestycyjna.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz