Strona główna Giełda Startuje kampania crowdfundingu udziałowego REAKTO
kampania firmowa

Startuje kampania crowdfundingu udziałowego REAKTO

przez redakcja serwisu

Rozpoczęły się zapisy w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego REAKTO – spółki tworzącej rozwiązanie wykorzystujące sieć stacji dokujących i dronów.  Celem kampanii jest pozyskanie do 3 mln zł. Spółka chce przeznaczyć te środki na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Firma obecnie rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. REAKTO planuje debiut na NewConnect w ciągu najbliższych dwóch lat.

REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. Aktualnie REAKTO planuje pozyskać finansowanie na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dla bezzałogowych statków powietrznych oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego i rozpoczęcie pilotażu usługi w 2022 roku.

– Do tej pory rozwijaliśmy się organicznie, inwestując w rozwój firmy głównie prywatne środki. Od kilku miesięcy nasz biznes nabiera tempa. To odpowiedni moment na przyspieszenie rozwoju, a także budowę pierwszej instalacji, zgodnie z opracowywaną przez nas technologią i komercyjne wdrożenie. Potrzebujemy do tego kapitału od inwestorów, dlatego też zdecydowaliśmy się na pozyskanie finansowania w formule crowdfundingu udziałowego, w ramach którego chcemy pozyskać do 3 mln zł – mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO.

Spółkę od początku rozwija Wojciech Stawiarski, prezes zarządu i większościowy udziałowiec, doświadczony projektant w branży IT

W zespole REAKTO znajdują się również Szymon Lekstan, CFO z doświadczeniem w sektorze ubezpieczeniowym oraz handlu, Bartosz Kosiński, CINO, posiadający doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków publicznych oraz konstruktor dronów, specjalista z zakresu inżynierii pojazdów oraz technologii produkcji, Dawid Zielonka. Obecnie zespół REAKTO liczy 15 osób.

Zgodnie z harmonogramem kampanii crowdfundingu udziałowego, zapisy przyjmowane są od 30 września do 21 października 2021 r. Szczegóły kampanii znajdują się na stronie internetowej SmartFunds (REAKTO Crowdfunding udziałowy): Smartfunds – Crowdfunding Udziałowy | Equity Crowdfunding

Bezzałogowe statki powietrzne to bardzo szybko rozwijający się sektor lotnictwa o dużym potencjale wzrostowym w Unii Europejskiej. Tym samym UE przyjęła rozporządzenie, będące odpowiedzią na ten dynamiczny rozwój. Przepisy te zaczęły obowiązywać w Polsce od 2021 roku i pozwalają odpowiednio przygotowanym firmom przejść procedury certyfikacyjne, umożliwiające wykorzystanie dronów do takich zadań jak dostarczanie paczek, patrolowanie, dozór obiektów, czy liczne analizy i badania.

– Na nowych przepisach najbardziej skorzystają firmy, które śledziły implementację przepisów z poziomu europejskiego w polskiej legislacji. Dla dobrze zorganizowanych firm, normalizacja przepisów to duża szansa. My tę szansę chcemy wykorzystać w REAKTO, proponując naszą usługę w zakresie bezpieczeństwa, patrolowania i interwencji z użyciem dronów – podsumowuje  Wojciech Stawiarski.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz