Strona główna Giełda Spółka Play2Chill zadebiutowała na rynku NewConnect
gielda w polsce

Spółka Play2Chill zadebiutowała na rynku NewConnect

przez redakcja serwisu

Akcje spółki Play2Chill, wydawcy i producenta gier na PC, tworzącego średniobudżetowe gry w kategorii indie premium zadebiutowały dziś na rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC SA.

– Cieszymy się, że możemy zamknąć ten rok realizacją jednego z naszych najważniejszych celów. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania kilku obiecujących projektów, spośród których jako pierwszy ukaże się Motor Mechanic Simulator w wersji na komputery stacjonarne. W naszym autorskim portfolio są zapowiedziane również m.in. takie tytuły jak The Headsman i Aztec Empire. Oprócz tworzenia własnych gier zamierzamy również portować gry innych producentów na różne platformy. Posiadamy wszelkie kompetencje oraz podpisane partnerstwa z Sony oraz Microsoft, aby świadczyć usługi portingowe oraz wydawnicze związane z platformami PlayStation oraz Xbox – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Główną linią biznesową spółki Play2Chill jest produkcja gier wideo oraz samodzielne wydawnictwo na rynku globalnym. Studio skupia się na tworzeniu średniobudżetowych tytułów z gatunku gier symulacyjno-strategicznych oraz symulacyjnych. Wiodącą platforma, na którą są dedykowane to komputery osobiste, ale każda z nich projektowana jest z myślą o późniejszym portowaniu na konsole Xbox, PlayStation i Nintendo Switch oraz na platformy mobilne – Android oraz iOS.

Do tej pory miały premierę dwie autorskie gry studia Dream Alone i Counter Terrorist Agency

Aktualnie zespół Play2Chill jest w zaawansowanej fazie developmentu gry Motorcycle Mechanic Simulator, która jest wzorowana na jednym z najbardziej znanych tytułów grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. Dzięki fabule osadzonej w klimatach amerykańskich lat 50. i filmu Easy Rider oraz popularnych w Stanach chopperów tytuł istotnie różni się od pierwowzoru. – W tym projekcie główny nacisk położony został na realizm pracy mechanika motocyklowego – każdy z dostępnych pojazdów składał się będzie z ponad 400 realistycznie odwzorowanych części, dzięki czemu gracz spędzi miło czas, ale również zwiększy swoją wiedzę na temat funkcjonowania pojazdów jednośladowych oraz pozna sposoby ich tuningu – mówi Tomasz Róziecki.

W maju br. spółka przeprowadziła emisję prywatną, w ramach której pozyskała 1,5 mln zł. Zainteresowanie kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych akcji. Zgodnie z celami emisji, pozyskane środki są przeznaczane na produkcję nowych tytułów, w tym wspomnianej Motorcycle Mechanic Simulator.

– Na bieżąco badamy rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier. Staramy się, żeby wszystkie nasze projekty były unikatowe. Obecnie koncentrujemy się na budowaniu silnej pozycji producenta tytułów z kategorii indie premium. Gatunek, który stanowi główny segment działalności naszego studia to symulatory. W tym zakresie współpracujemy z grupą kapitałową PlayWay, która jest większościowym akcjonariuszem naszej spółki – mówi prezes Play2Chill.  W najbliższym czasie zamierzamy zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do realizacji te projekty, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem – dodaje.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz