Strona główna Waluty Spoko.app pozyskało 20 mln zł finansowania na rozwój i ekspansję międzynarodową
rozwoj firm

Spoko.app pozyskało 20 mln zł finansowania na rozwój i ekspansję międzynarodową

przez redakcja serwisu

Spoko.app, fintech który działa na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych, pozyskało 20 mln zł finansowania od swojego inwestora strategicznego – FinTech Ventures S.A. Dzięki temu w latach 2021 – 2022 Spoko.app przyśpieszy ekspansję geograficzną, wchodząc do kolejnych krajów oraz będzie rozwijać swój produkt.

Spoko.app jest fintechem, który specjalizuje się w międzynarodowych, natychmiastowych przekazach pieniężnych, wykorzystując technologię oraz unikalny model funkcjonowania. Wyróżnia się konkurencyjnymi kursami wymiany walut oraz przejrzystym kosztem transakcji.

Rozwój rynku natychmiastowych przekazów pieniężnych online znacznie przyśpieszył w związku z pandemią COVID-19. Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów. Użytkownicy Spoko.app mogą to robić dzięki wygodnej aplikacji mobilnej. Zaletą rozwiązania jest przede wszystkim, fakt, że pieniądze przesłać można natychmiastowo, w preferowany sposób, dzięki udostępnianiu lokalnych metod płatności w danym kraju.

Do wielu krajów – takich jak Ukraina, Nigeria, Turcja czy Brazylia – przekazy można robić bez prowizji oraz z bardzo atrakcyjnym kursem wymiany walut.

Użytkownik jeszcze przed zrobieniem transakcji widzi cały jej koszt

– Spoko.app ma ogromny potencjał do dalszego wzrostu, a to jak szybko się rozwija, utwierdza nas w przekonaniu, że w krótkim czasie może stać się poważnym, globalnym graczem. Wierzymy w zespół, który tworzy Spoko.app i będziemy go wspierać w realizacji tego ambitnego planu – mówi Ivan Hanamov, prezes FinTech Ventures S.A.

Dzięki finansowaniu w wysokości 20 mln zł uzyskanego od swojego głównego udziałowca, FinTech Ventures S.A., Spoko.app będzie realizować strategię wchodzenia na nowy rynki, a także rozwijać aplikację, z której korzystają użytkownicy, ich liczba na całym świecie w lutym 2021 r. przekroczyła 400 tys.

– Chcemy być obecni na każdym rynku, gdzie obcokrajowcy pracują oraz skąd chcą przesłać pieniądze do rodzinnego kraju. Już dziś działamy globalnie, ale przy silnym wsparciu ze strony naszego głównego inwestora będziemy mogli rozwijać się jeszcze szybciej – mówi Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app – Dzięki temu, miliony ludzi na całym świecie, którzy podróżują i pracują poza swoją ojczyzną będą mogły przesłać pieniądze w najlepszy i najwygodniejszy dla siebie sposób. Naszą ambicją jest zmienić rynek przekazów pieniężnych i mamy pomysł jak to zrobić – dodaje.

Nowe finansowanie będzie wykorzystywane na rozwój w latach 2021 – 2022. Twórcy Spoko.app skupiać będą się nie tylko na udostępnianiu rozwiązania na kolejnych rynkach, ale także na dalszym rozwijaniu aplikacji mobilnej. Dzięki pozyskiwaniu kolejnych partnerów na lokalnych rynkach Spoko.app może zaoferować swoim użytkownikom preferowane sposoby płatności, zapewnić najlepsze warunki przesyłania pieniędzy oraz to, że dotrą one do odbiorcy, nawet na drugim końcu świata od razu.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz