Strona główna Waluty Point72 – globalna organizacja zarządzająca aktywami otwiera oddział w Polsce.
point72

Point72 – globalna organizacja zarządzająca aktywami otwiera oddział w Polsce.

przez redakcja serwisu

Warszawa, 07 kwietnia 2021 r. – Point72, międzynarodowa organizacja zarządzająca aktywami z siedzibą w USA otworzyła w Warszawie swoje biuro. W 2021 r. firma planuje zatrudnić 150  specjalistów z doświadczeniem w dziedzinie technologii, finansów, zarządzania danymi i operacji. W ciągu najbliższych dwóch lat Point72 spodziewa się, że warszawskie biuro stanie się największym oddziałem firmy poza Stanami Zjednoczonymi i będzie wspierać jej kluczowe procesy.

Point72 to międzynarodowa organizacja zarządzająca aktywami z ponad 25-letnim doświadczeniem w inwestowaniu. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 20,2 miliardów dolarów (stan na 1.01.2021 r.) i zatrudnia ponad 1 650 pracowników w 12 biurach na całym świecie.

„U podstaw decyzji o zlokalizowaniu naszego kolejnego zagranicznego biura w Warszawie leży kilka czynników. W ostatnich latach znaczenie Warszawy w Europie zdecydowanie wzrosło, a miasto zaczęło przyciągać jedne z najlepszych talentów w regionie, stając się centrum usług finansowych” – powiedział Gavin O’Connor, Chief Operating Officer w Point72. I dodał: „Otwarcie warszawskiego oddziału jest krokiem milowym w rozwoju Point72, a nasze zespoły w Polsce będą odgrywały kluczową rolę we wspieraniu dalszego strategicznego rozwoju firmy”.

Odpowiedzialność za rozwój warszawskiego biura przejął Rafael Lopez Espinosa, Dyrektor Zarządzający Point72 w Polsce. Jest on odpowiedzialny za nadzorowanie działalności firmy w kraju i realizację jej celów strategicznych.

Rafa Lopez Espinosa dołączył do Point72 jako członek zespołu ds. strategii w 2015 r. i kieruje tą grupą od stycznia 2019 r

„Bardzo się cieszę, że jestem odpowiedzialny za rozwój warszawskiego oddziału” – powiedział Rafael Lopez Espinosa. „Powitaliśmy już wielu specjalistów z zakresu technologii, finansów, operacji oraz zarządzania danymi i planujemy kontynuować rekrutację przez cały rok. Chcemy tworzyć światowej klasy zespoły ekspertów, które płynnie ze sobą współpracują i pomagają wprowadzać innowacje oraz budować możliwości, których potrzebuje firma, aby się rozwijać. A moim zadaniem jest sprawić, by tak się stało”.

Point72 poszukuje pracowników zorientowanych na cel, których cechuje analityczny sposób myślenia, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów i innowacyjne podejście do zadań. Pomogą oni w budowaniu pozycji firmy na rynku. W zamian Point72 oferuje możliwości rozwoju kariery w międzynarodowym środowisku, gdzie codzienna praca polega na rozwiązywaniu złożonych kwestii, mających realny wpływ na funkcjonowanie globalnej, wielomiliardowej firmy.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz