Strona główna Biznes Opony do samochodu firmowego
opony do auta

Opony do samochodu firmowego

przez redakcja serwisu

Wybór opon do samochodu firmowego powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Z założenia auto będzie dość mocno eksploatowane przez różnych pracowników, których styl jazdy znacząco się od siebie różni, stąd też ogumienie musi być jakościowe oraz wytrzymałe. Jakie czynniki warto brać przy jego wyborze? O czym pamiętać, aby opony nie były jedynie jedno sezonowym zakupem, a inwestycją przynajmniej na kilka sezonów? Podpowiadamy.

Opony w samochodzie służbowym i ich rozmiar oraz warunki użytkowania

Bardzo ważnym aspektem, jaki powinno brać się pod uwagę jest zakup dobrej klasy opon w odpowiednim rozmiarze. W praktyce oznacza to, że muszą być one dopasowane zarówno do auta, jak i do warunków na trasach i drogach, w jakich będą one eksploatowane. Gdzie sprawdzić ów rozmiar? Wystarczy po prostu zajrzeć na zamontowaną już na kole – parametry widoczne są z boku opony. Mają format np. 190/75 R14 90 T, gdzie 190 oznacza szerokość opony podawaną w milimetrach, natomiast 75, to współczynnik profilu. R14 określa zaś średnicę felgi.

Wspominając o warunkach użytkowania bardzo ważną kwestię odgrywa w nich to, o jakich trasach mówimy. Inne opony dedykowane są jeździe po mieście w optymalnej prędkości, inne zaś do podróżowania po nierównych, często błotnistych terenach. Ważne są także pory roku, stąd też koniecznie należy zainwestować w zapas opon letnich, jak i zimowych.

Rodzaj bieżnika oraz klasa opon

Istotnym czynnikiem determinującym zakup opon powinien być także rodzaj bieżnika. Podstawowy model to po prostu symetryczny, który swoje zastosowanie znajduje głównie w oponach letnich. Zimowe raczej nie powinny być taki wyposażone. Popularne są także bieżniki kierunkowe o charakterystycznym bieżniku w kształcie litery V. Efektywnie odprowadza on wodę, jak również zapewnia dobrą reakcję zarówno na przyspieszanie, jak i hamowanie. Nie bez znaczenia pozostaje także klasa opon. Tutaj mamy do czynienia z ekonomiczną, średnią oraz wyższą. Zawróćmy uwagę także na producenta ogumienia. Wybór wysokiej klasy gwarantuje zakup opon dobrej jakości, a ta powinna jednak być najważniejszym czynnikiem, jaki powinniśmy brać pod uwagę. Kolejna kwestia, to także miejsce w którym je kupimy. To powinno być także dokładnie przemyślane. Dobrym wyborem jest sklep internetowy z oponami https://noweopony.pl/opony/215/55/r16 z bogatą ofertą ogumienia, jak i fachowym doradztwem. Jeśli weźmiemy powyższe czynniki pod uwagę, wówczas możemy mieć pewność, że opony posłużą nam na wiele sezonów, a tym samym, inwestycja w nie będzie po prostu opłacalna.

0 komentarz
1

Zostaw komentarz