Strona główna Waluty Całodobowa wymiana walut w KantorOnline
kantoronline

Całodobowa wymiana walut w KantorOnline

przez redakcja serwisu

KantorOnline.pl, trzeci co do wielkości serwis wymiany walut, uruchomił dokonywanie transakcji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. To doskonała opcja dla przedsiębiorców regulujących zobowiązania w walutach i liczących na szybką transakcję. Większość platform oferuje wymianę tylko w dni robocze.

Operacja jest prosta i bezpieczna. Wystarczy zarejestrować się na stronie kantoru, zasilić  swoje konto, w dogodnym dla siebie momencie wymienić walutę i przelać uzyskane po wymianie pieniądze na swój rachunek w jednym z 18 banków, z którymi  współpracuje  KantorOnline. Transakcje można realizować 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, za pomocą przelewów internetowych z dowolnego banku. – Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie opcji całodobowej wymiany walut, by umożliwić  klientom dostęp do pieniędzy wtedy, kiedy ich potrzebują i mają czas na spokojne podjęcie decyzji, licząc np. na atrakcyjny kurs  – mówi Przemysław Spyra, Prezes Zarządu TNN Finance S.A., do którego należy KantorOnline.pl.

Najliczniejszą grupę klientów kantorów internetowych stanowią osoby spłacające kredyty hipoteczne, które oszczędzają na pominięciu spreadu walutowego

Obecnie z  usług kantorów w sieci coraz częściej korzystają także przedsiębiorcy, którzy sprzedają i kupują za granicą, regulując zobowiązania walutą. Porównywarka kantorów internetowych strefawalut.pl podaje, że w roku 2010, kiedy powstawały pierwsze z nich, obroty wynosiły 600 mln zł. W następnym roku już ponad 3,2 mld zł. W roku 2012 9,9 mld zł, w 2013 prawie 20 mld zł. Ta dynamika wskazuje na to, że polski rynek wymiany walut nadal będzie się intensywnie rozwijał. Oferta jest tu lepsza i tańsza od tej proponowanej przez tradycyjne kantory i banki.

– Dzięki technologii szyfrowania SSL połączenie między naszym serwerem a przeglądarką klienta jest całkowicie bezpieczne. Pieniądze użytkowników nie są inwestowane w czasie oczekiwania na wymianę i przez cały czas realizacji transakcji, do czasu zlecenia przelewu znajdują się na kontach bankowych – podkreśla Przemysław Spyra.

Działalność platform wymiany walut w sieci w głównej mierze reguluje prawo dewizowe. Ponadto, jeśli kantor oferuje także usługi płatnicze, to musi być zarejestrowany w Komisji Nadzoru Finansowego. Jego pracownicy natomiast muszą posiadać aktualne zaświadczenia o niekaralności, które należy co roku odświeżać. Bezpieczeństwo jest więc priorytetem.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz