Strona główna Biznes Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wagi magazynowej?
waga

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wagi magazynowej?

przez redakcja serwisu

Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu oraz miejsca, w których odbywa się przyjmowanie, wydawanie oraz kontrola rozmaitych towarów są wagi magazynowe. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji różne ich rodzaje i modele. Stosuje się je w zależności od potrzeb i warunków środowiskowych. Wybierając wagę tego rodzaju, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Zakres ważenia i inne udogodnienia

Jednym z najistotniejszych parametrów wagi magazynowej jest zakres ważenia. Zazwyczaj standardowe urządzenia są w stanie określić wagę towaru do 150 kilogramów, choć można też spotkać wyroby tego typu o możliwości ważenia do 300 kilogramów. Wybierając wagę, dobrze jest zwrócić uwagę na pewną istotną opcję. Niektóre mechanizmy wagowe posiadają możliwość drukowania etykiet. Ten czynnik należy zaliczyć do bardzo praktycznych. Sprawdzi się to szczególnie w takich miejscach jak sklepy, magazyny czy hurtownie. Wybrane wagi magazynowe pozwalają na podłączenie specjalnych drukarek. W ten sposób można wydrukować etykiety z datą pomiaru, kodem, kreskowym, nazwą towaru oraz jego ceną.

Rodzaj zasilania

Inną dość istotną sprawą jest rodzaj zasilania urządzenia. Niektóre wagi uruchamia się poprzez podłączenie ich do źródła energii. Inne posiadają miejsce na włożenie baterii. Są też mechanizmy, które zaczynają działać przy podłączonym akumulatorze. Przy omawianiu tego zagadnienia trzeba pamiętać, że sposób zasilania ma wpływ na funkcjonalność wagi magazynowej oraz miejsca jej wykorzystania. Na przykład wersje zasilane na baterie można z powodzenie wykorzystać podczas handlu w terenie. Może to być targowisko miejskie, bazar lub festyn. Dobrze byłoby, gdyby waga współdziałała z innymi urządzeniami. Chodzi szczególnie o komputery i kasy fiskalne. Dzięki temu można znacząco ułatwić sobie codzienną pracę.

Funkcja liczenia sztuk

Bardzo przydatną funkcją jeśli chodzi o wagi magazynowe, jest opcja liczenia sztuk w czasie ważenia towarów o takiej samej masie. Sprawdzi się to nie tylko w sklepach spożywczych, ale też magazynowych. Dobrym przykładem może tu być chociażby sklep z materiałami budowlanymi czy żelaznymi, gdzie sprzedaje się spore ilości śrub, gwoździ i tym podobnych produktów. Dzięki pomiarowi kontrolnemu jednej sztuki towaru waga zapamiętuje masę wyjściową produktu. Na tej podstawie maszyna dokonuje obliczenia ilości sztuk towaru, znajdującego się w ładunku. Przy zakupie wagi warto zwrócić uwagę na różnorakie udogodnienia, dzięki którym produkt będzie łatwiejszy w obsłudze. Może tu chodzić o przejście urządzenia w stan czuwania lub wskaźnik pokazujący poziom naładowania akumulatora.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz