Strona główna Finanse Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski
rozwoj firm

Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski

przez redakcja serwisu

Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą mogły poszerzać wiedzę na temat jego funkcjonowania oraz w pełni korzystać z funkcjonalności platformy związanych z przechowywaniem i obrotem walutami cyfrowymi.

Kryptowaluty na dobre wkroczyły do świata finansów i zmieniają jego oblicze. Możliwości walut cyfrowych dostrzegli założyciele Platon Life – Julia i Daniel Tannerowie. Ich fintechowy startup wchodzi na kolejne rynki i obecnie skupia firmy z Wielkiej Brytanii, Emiratów Arabskich, Estonii, Słowacji i Czech, a teraz także z Polski.

– „Widzimy duże zainteresowanie tematem walut cyfrowych użytkowników z Polski, dlatego podjęliśmy decyzję, że to właśnie Polska, zaraz po Emiratach Arabskich i Dubaju, będzie kolejnym rynkiem, na którym rozwijać będziemy swoją biznesową działalność. Potencjał walut cyfrowych jest ogromny, dlatego tym bardziej zależy nam na edukowaniu i prezentowaniu możliwości cyfrowego świata finansów w kolejnych krajach“ – podkreśla Daniel Tanner, CEO, Platon Life.

Waluty cyfrowe dla wszystkich

Platon Life ma za cel wprowadzenie cyfrowej waluty do ogółu społeczeństwa oraz do biznesu. Wizją organizacji jest stopniowe budowanie oraz łączenie społeczeństwa i ekonomii współdzielenia poprzez najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Służyć do tego ma przyjazna i bezpieczna dla użytkowników internetowa platforma – ekosystem – również pod nazwą Platon Life. Ekosystem Platon Life ma również własną kryptowalutę PlatonCoin (PLTC), opartą na blockchainie Ethereum.

– „Nasza firma powstała z myślą o następnych pokoleniach. Działamy tu i teraz, ale myślimy o przyszłości, bowiem chcemy pomóc ludziom stać się stabilnymi finansowo. Dlatego nasz ekosystem, to więcej niż tylko cyfrowe pieniądze, to m.in. platformą edukacyjna, system członkowski oraz najważniejsze: ubezpieczony portfel cyfrowych walut“ – wyjaśnia Julia Tanner, Co-founder, Platon Life.

Ubezpieczony ekosystem kryptowalut

Platon Life sięga po rozwiązania, które nie tylko umożliwią szeroki i łatwy dostęp do kryptowalut, ale także zapewnią bezpieczeństwo z ich korzystania. Stąd firma wprowadziła na rynek ekskluzywną usługę w swoim ekosystemie Platon Life, tzw. bezpieczny portfel walut cyfrowych z możliwością ubezpieczenia przechowywanych kryptowalut (np. Bitcoin, Ethereum, PlatonCoin) z ubezpieczeniem do pół miliona euro. Bezpieczeństwo zapewnia światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń internetowych Broadcom (wcześniej znany pod nazwą: Symantec). Natomiast ubezpieczenie zapewnia firma Anderson.

Członkowie Platon Life mają trzy różne opcje działania w ekosystemie. Pierwsza z nich, to możliwość pasywnego dochodu; druga to możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów dodatkowych na produkty i usługi firm partnerskich w Platon Store. Natomiast trzecia opcja, to możliwość inwestowania na giełdzie.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz