Strona główna Biznes Jak wygląda śledzenie przesyłki kurierskiej?
kurier

Jak wygląda śledzenie przesyłki kurierskiej?

przez redakcja serwisu

Zakupy przez Internet w dzisiejszych czasach cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. W tym wypadku pomocne jest śledzenie zamówionego towaru, co da nam informację o tym, w jakim miejscu aktualnie znajduje się nasza paczka. Ten proces jest niezwykle łatwy i może z niego skorzystać praktycznie każdy klient. Jak przebiega śledzenie przesyłek? O czym warto wiedzieć? Skąd wynika popularność zakupów w sieci? Jakie zalety ma śledzenie paczki? Jakie informacje uzyskujemy?

Śledzenie przesyłek

Okazuje się, że śledzenie paczki jest banalnie łatwe. Dla każdego odbiorcy liczy się terminowa dostawa. To także ważna kwestia dla przedsiębiorcy, który chce zadbać o komfort swoich klientów. Skorzystać warto z trackingu przesyłek, jaki ma szerokie grono zwolenników. Pozwala ono namierzyć przesyłkę i sprawdzić jej status. Z takiej opcji skorzysta zarówno firma, jak i klient prywatny. Globkurier.pl oferuje zlokalizowanie całych palet, jak i pojedynczych towarów. W serwisie zlokalizujemy paczki krajowe i międzynarodowe. Po wpisaniu w wyszukiwarkę numeru GK, uzyskujemy wiele danych:

  • Data i godzina zarejestrowania,

  • Data i godzina przyjęcia paczki,

  • Data i godzina odbioru przez przewoźnika,

  • Data i godzina przekazania paczki do transportu,

  • Informacja o tym, że paczka jest cały czas w trasie,

  • Data i godzina dostarczenia paczki do magazynu,

  • Data i godzina dostarczenia do klienta.

Proces śledzenia paczki

Pamiętajmy o tym, że ten proces jest niezwykle łatwy. Naszym zadaniem jest jedynie wpisanie numeru GK paczki nadanej. Znajdziemy go np. w mailu, jaki potwierdza zamówienie danego towaru. W sytuacji, gdy jesteśmy zalogowani na stronie Globkurier.pl, numer GK znajdziemy w panelu klienta. Zlokalizowanie przesyłki wymaga wpisania numeru GK w wyszukiwarce, jaka znajduje się u góry strony. Następny krok to naciśnięcie przycisku Zlokalizuj. Dzięki temu szybko uzyskamy dane o tym, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Za jednym razem można sprawdzić nawet do dziesięciu przesyłek, co daje wiele możliwości.

Śledzenie przesyłek online jest niezwykle popularne wśród wielu osób. Ma to związek z faktem, że coraz chętniej zamawiamy zakupy przez Internet. To spora oszczędność nie tylko czasu, lecz także kosztów. Bez wychodzenia z domu można złożyć zamówienie, ciesząc się sprawną dostawą pod same drzwi. Jeszcze nigdy zakupy nie były tak sprawne i łatwe. Pomocne jest też narzędzie nazywane trackingiem przesyłek. W celu sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się paczka, należy wpisać na danej stronie www numer GK nadanej paczki.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz