Strona główna Finanse FerrumLabs – ostatni moment, by współtworzyć markę True
tworzenie marki

FerrumLabs – ostatni moment, by współtworzyć markę True

przez redakcja serwisu

Do 24 września br., do końca dnia, trwa kampania crowdinvestingowa FerrumLabs SA, właściciela pielęgnacyjnej marki kosmetyków dla mężczyzn True men skin care. To ostatni moment, aby wzorem Macieja Zakościelnego dołączyć do grona akcjonariuszy spółki i współdziałać przy rozwoju polskiej marki na perspektywicznym rynku. Cele emisyjne to zwiększenie skali produkcji i rozszerzenie asortymentu kosmetyków, które mają przygotować FerrumLabs do planowanego w 2024 roku debiutu na NewConnect.

True™ men skin care to polska, pielęgnacyjna marka stworzona z myślą o nowoczesnych, dbających o siebie mężczyznach. Marka powstała jako odpowiedź na niszę rynkową zakładającą – wzorem Europy Zachodniej – dynamiczny rozwój ekologicznych kosmetyków dla mężczyzn. Dwa lata badań rynku, pracy nad formulacjami, tworzenia sieci podwykonawców i dystrybutorów zaowocowało pierwszymi kremami do twarzy z serii advanced age & pollution defence, które zadebiutowały w sprzedaży w styczniu 2021 roku. Od tego momentu produkty True men skin care stały się dostępne dla wielu milionów klientów w całej Europie.

Finał społecznościowej zbiórki

Dynamiczny rozwój marki wymusił na Zarządzie konieczność inwestycji w zwiększenie skali produkcji oraz rozszerzenie asortymentu o nowe linie produktowe. W tym celu, FerrumLabs SA uruchomiło publiczną emisję akcji o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł, stanowiących 20 proc. wszystkich akcji spółki. Oferta jest prowadzona w ramach kampanii crowdinvestingowej realizowanej na platformie Beesfund i trwa tylko do 24 września br. Szczegółowe warunki oferty są prezentowane na stronie emisja.truemenskincare.pl.

– Pomimo krótkiego stażu możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że posiadamy już stabilny biznes z wartościowym produktem, który oferujemy na perspektywicznym rynku męskich kosmetyków. Wszelkie analizy i raporty branżowe, jak również dołączenie do nas Macieja Zakościelnego, tylko potwierdzają słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju. To ostatni moment, by do nas dołączyć, dlatego szczerze zapraszam wszystkich na nasz pokład. Ogromnie liczę na zbudowanie wokół nas aktywnej społeczności, która zaangażuje się w tworzenie polskiej marki pielęgnacyjnej z globalnymi ambicjami – mówi Maciej Adamaszek.

Dla nowych akcjonariuszy spółka FerrumLabs przygotowała różnorodne benefity. W pakietach inwestycyjnych, gdzie minimalny pułap wynosi 190 zł, znalazły się m.in. zestawy kremów True™ men skin care, jednorazowe i stałe zniżki na kosmetyki marki, książka „z przesłaniem” czy przedpremierowy dostęp do nowości kosmetycznych. Akcjonariusze, którzy zdecydują się na wyższe kwoty inwestycji, otrzymają także dodatkowo m.in. weekend dla dwojga w resorcie SPA czy dostęp do zamkniętych, strategicznych spotkań z zarządem spółki.

Marka ma ambitne plany finansowe. W ciągu roku od zakończenia emisji celem spółki jest wypracowanie przychodu w skali roku na poziomie 1 mln zł. Kolejny krok to osiągnięcie w ciągu od 2 do 3 lat od zakończenia emisji crowdinvestingowej silnej marki o wartości sprzedaży na poziomie 4,5 mln zł rocznie.

Spodziewanym kamieniem milowym na drodze rozwoju FerrumLabs jest planowany do 2024 roku debiut na rynku NewConnect, który pozwoli akcjonariuszom na zyskowne wyjście z inwestycji.

Maciej Zakościelny akcjonariuszem i twarzą marki

Z początkiem września br. FerrumLabs SA poinformowało o podjęciu współpracy z Maciejem Zakościelnym, znanym aktorem filmowym i teatralnym. Maciej Zakościelny stał się akcjonariuszem, a jednocześnie ambasadorem i twarzą True men skin care.

Aktor nie ukrywa, iż poza aspektem biznesowym i wiarą w koncepcję marki True men skin care, nie bez znaczenia dla decyzji o inwestycji był także proekologiczny aspekt produkcyjny. Produkty są bowiem w 100 proc. wegańskie, nietestowane na zwierzętach oraz wolne od budzących kontrowersje składników: olejów mineralnych, parabenów, oleju parafinowego, siarczanów, SLS, SLES, DEA i alkoholu.

Dynamiczna ekspansja na perspektywicznym rynku

Spółka od początku stawia na międzynarodową ekspansję oraz budowanie silnego zaplecza dystrybucyjnego. Dzięki współpracy z Amazon Prime oraz międzynarodowymi drogeriami kosmetycznymi Notino i MakeUp kosmetyki True men skin care docierają już do konsumentów z ponad 24 krajów europejskich.

Marka weszła na rynek męskiej pielęgnacji, który według raportu Euromonitor International miał osiągnąć w 2020 roku wartość ponad 60 mld dol. oraz potroić swoje przychody od 2015 roku[1]. Z kolei Research and Market podaje, że rynek kosmetyków dla mężczyzn był wart z końcem ubiegłego roku niemal 70 mld. dol[2]. W Polsce, według raportu PMR, w 2021 roku tempo wzrostu rynku kosmetyków ma wynieść ponad 4 proc., a wartość rynku szacowana jest na 26,1 mld złotych[3].

0 komentarz
0

Zostaw komentarz