Strona główna Giełda Carlson Investments S.A. obejmuje 100% udziałów w czeskiej spółce
czeska spolka

Carlson Investments S.A. obejmuje 100% udziałów w czeskiej spółce

przez redakcja serwisu

Carlson Investments S.A. z siedzibą w Warszawie objął 100% udziałów dających 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu w nowopowstałej spółce pod nazwą Carlson Tech Ventures akciová společnost (spółka akcyjna prawa czeskiego) z siedzibą w Czeskim Cieszynie. Wiąże się to z zamiarem uzyskania przez Carlson Investments S.A.  statusu Spółki Europejskiej i dużych ułatwień dla zagranicznych inwestorów w kwestii nabywania akcji spółki. Członkiem Zarządu spółki zależnej został Aleksander Gruszczyński, dotychczasowy Prezes Zarządu Carlson Investments S.A.

„Jako zarząd od dawna deklarowaliśmy chęć zaistnienia na rynkach zagranicznych i konsekwentnie do tego dążymy. Pomimo, iż w ostatnim czasie akcje naszej spółki są oferowane na giełdach we Frankfurcie oraz Stuttgarcie na rynkach nieregulowanych chcemy zaistnieć jeszcze na któryś z zagranicznych rynków regulowanych charakteryzujący się większą płynnością.  Naszym celem jest, by akcjonariusze zarówno duzi jak i ci mniejsi mieli możliwie szeroki wybór.

Chcemy być graczem globalnym tak samo dostępnym dla inwestorów działających w Polsce, jak i w innych krajach

Aktualne procedury przepływu papierów wartościowych, tych notowanych nawet w obrębie krajów UE znacznie utrudniają współpracę z inwestorami zagranicznymi i uzależniają go od pośredników rejestracyjnych, których usługi są powolne i kosztowne z uwagi na aktualne otoczenie prawne.

Wierzymy, iż uzyskując statut Spółki Europejskiej łatwiej będzie nam efektywnie pracować na rynkach zagranicznych nie rezygnując przy tym z rynku polskiego i rodzimych inwestorów. W tym miejscu pragnę zapewnić dotychczasowych inwestorów Spółki z polski, że status naszej działalności w kraju nie ulega zmianie. Co więcej, wszystkie przedsięwzięcia dokonywane na terenie rodzimego kraju nabierają tempa. Nasza Spółka partnerska Carlson Evig Allfa VC Fund podpisuje kolejne ciekawe inwestycje, a my w ramach doradztwa aktywnie uczestniczymy w procesie ich selekcji i wyboru.  Z punktu widzenia polskich akcjonariuszy, nasza aktywność na rynku międzynarodowym powinna przełożyć się na dużo lepszą płynność naszych akcji oraz udostępnić im możliwość otrzymania lepszej stopy zwrotu z inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że każdy cierpliwy inwestor, który pokłada w nas swoje zaufanie nie będzie rozczarowany.” – komentuje Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.

Carlson Investments S.A. dąży do bycia czołowym graczem na rynku inwestycji w startupy

Spółka celuje zwłaszcza w projekty o charakterze technologicznym, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową w obszarach FinTech, MedTech i CleanTech. Docelowo Carlson Investments S.A. zamierza mieć w portfelu inwestycyjnym nawet 50 rokujących projektów. W 2021 i 2022 r. Carlson Investments S.A. oraz Spółka partnerska Carlson Evig Alfa VC Fund zamierzają intensywnie powiększać swój portfel inwestycyjny. W planach jest także przejście Spółki na rynek główny GPW.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz