Strona główna Giełda Barn Finders VR już na Steam
barn finders vr

Barn Finders VR już na Steam

przez redakcja serwisu

Barn Finders VR, gra twórców studia Punch Punk S.A., trafiła na platformę Steam, na której dostępny jest jej zwiastun. Projekt jest jednym z kilku realizowanych przez spółkę na zlecenie (tzw. work for hire). Segment gier na wirtualną rzeczywistość, oprócz produkcji autorskich tytułów, wśród których najbardziej znane to Apocalipsis: Harry at the End of the World i This is Zodiak Speaking, jest jednym ze strategicznych obszarów działalności studia. Wydawcą Barn Finders VR jest Duality Games. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku i będzie obsługiwana z wykorzystaniem sprzętu HTC Vive i Oculus Rift.

– Barn Finders VR, to jedna z umów typu work for hire, które obecnie realizujemy. Rynek VR zmienia się bardzo dynamicznie, oferując co raz to nowe możliwości sprzętowe i dystrybucyjne, dlatego gry w tym formacie stanowią doskonałe uzupełnienie oferty studia – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk S.A. – Ponadto, współpraca z zewnętrznymi podmiotami i realizowanie projektów na zlecenie, równoległe do produkcji własnych gier, zapewnia większą dywersyfikację i stabilność finansową w spółce. Mamy nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami debiut giełdowy nie tylko wzmocni naszą pozycję wśród firm z branży, ale również otworzy przed nami nowe możliwości rozwoju – dodaje.

Gra Barn Finders była debiutanckim dziełem Duality Games, dostępnym dotychczas w wersji na komputery stacjonarne

Produkcja otrzymała niedawno pierwsze fabularne rozszerzenie Amerykan Dream, które spotkało się z dużym zainteresowaniem globalnej społeczności. Wydanie Barn Finders w wersji VR ma być kolejnym krokiem na drodze do umocnienia pozycji tego tytuły na międzynarodowym rynku gamingowym. Barn Finders VR trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Punch Punk w ramach modelu, work for hire przygotowuje również takie gry na wirtualną rzeczywistość jak Drug Dealer VR, Yacht Mechanic Simulator, Godzilla VR oraz Eggs VR. Udział spółki w przychodach ze sprzedaży wynosi 20-40 proc., w zależności od realizowanego projektu. – Jednym z naszych celów jest zbudowanie portfolio od 8 do 10 gier VR do końca 2022 roku. Chcemy by te produkcje trafiły również do użytkowników PlayStation VR w ciągu najbliższych 12 miesięcy – mówi Krzysztof Grudziński.

Studio prowadzi obecnie prace nad dwoma tytułami własnymi, tj. Moonshine VR (planowana premiera na IVQ 2021 r.) oraz AIDA, dla której gotowa jest wersja demonstracyjna alfa.

Na liście już wydanych, autorskich gier Punch Punk, są Apocalipsis: Harry at the End of the World oraz This is the Zodiac Speaking. Gra Apocalipsis: Harry at the End of the World została wyróżniona przez prestiżowy Guardian jako jedna z 10 najciekawszych gier indie na świecie. Ścieżka dźwiękowa do drugiego z wymienionych tytułów – This is the Zodiac Speaking – otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii Muzyka Filmowa. Kompozycję stworzył Agim Dzeljilj.

15 lipca Giełda Papierów Wartościowych postanowiła o wprowadzeniu do obrotu akcji serii A i B spółki Punch Punk na rynku NewConnect. Obecnie spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz