Strona główna Na czasie Auto Partner w MLP Poznań West na ćwierć wieku
auto partner

Auto Partner w MLP Poznań West na ćwierć wieku

przez redakcja serwisu

Europejski dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów osobowych dołączy do najemców MLP Poznań West i otrzyma halę o zwiększonej wysokości wynoszącej 11,5 m. Przygotowywany obiekt, którego przekazanie planowane jest na trzeci kwartał 2022 r., będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM.

Spółka Auto Partner S.A. podpisała kolejną umowę z MLP Group S.A. Nowa umowa została zawarta na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Deweloper wybuduje dla dystrybutora ok. 14 500 m2, z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 13 600 m2, a kolejne 880 m2 stanowić będzie budynek biurowo-socjalny.

Obiekt powstanie zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Deweloper wybuduje halę o wysokości zwiększonej do 11,5 m w świetle. W efekcie wzrosną możliwości składowania. Dodatkowo cała inwestycja zostanie zaprojektowana w układzie cross dockowym, a w części biurowej zostaną zastosowane przeszklenia, które zwiększą dostęp światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Ponadto, zgodnie ze strategią spółki MLP Group obiekt będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM oraz będzie wyposażony m.in. w nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi.

Hala zostanie wyposażona w oświetlenie LED-owe, Interact firmy Signify, które pozwala na dostosowanie sposobu funkcjonowania lamp do charakteru pracy danego najemcy. Oświetlenie posiada czujniki ruchu, samo kompensuje natężenie światła dziennego, może być też sterowane automatyczne. MLP Group dba nie tylko o środowisko naturalne, ale także o komfort użytkowników obiektu.

Nadrzędnym celem dewelopera jest aktywne dążenie do zmniejszenia emisyjności CO2 do atmosfery. Spółka właśnie zakontraktowała dostawy 100% energii ze źródeł odnawialnych na lata 2023-24. Montaż elektrowni fotowoltaicznych w parkach logistycznych MLP Group sprawia, że deweloper poza przejściem w pełni na „zieloną energię” od PGE, będzie ją sam dostarczał do sieci. W efekcie spółka zwiększy skalę redukcji śladu węglowego.

Przekazanie gotowego obiektu najemcy zaplanowane jest na początek 3Q 2022 r.

Auto Partner S.A. współpracuje z MLP Group od 2016 roku i będzie operował z dwóch parków Grupy: MLP Pruszków I oraz MLP Poznań West. Otrzyma łącznie prawie 28 tys. m2 nowoczesnej przestrzeni magazynowej.

Auto Partner S.A. jest dynamicznie rozwijającym się importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli, działającym na rynku europejskim od 28 lat. Spółka stanowi platformę sprzedaży, głównie kanałami elektronicznymi oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time do rozproszonych klientów, do których należą przede wszystkim warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne.

– Głównym celem inwestycji jest dalszy wzrost przychodów Grupy Auto Partner realizowanych poprzez rosnącą skalę działania. Dzięki tej lokalizacji centrum logistyczno-dystrybucyjnego możemy usprawniać proces wejścia towaru od naszych dostawców. Dodatkowo możemy rozwijać strukturę sprzedaży i efektywnie polepszać warunki współpracy z odbiorcami części samochodowych, zarówno w Polsce północno-zachodniej, jak i na rynkach eksportowych – dodaje Piotr Janta – Dyrektor Sprzedaży, Wiceprezes Auto Partner S.A.

– Cieszy mnie fakt, że nasz obecny najemca zdecydował się na kolejną lokalizację z portfolio MLP Group. Wybranie nas jako dewelopera i zarządcy obiektu świadczy o tym, że nasza oferta spełnia w pełni oczekiwania klienta. Zawsze podchodzimy elastycznie do indywidualnych potrzeb naszych partnerów biznesowych, a przy tym projekcie wybudujemy dla spółki Auto Partner magazyn o zwiększonej wysokości do 11,5 m. Niedawno projekt MLP Poznań West został powiększony o dodatkowe tereny i przy obecnym zainteresowaniu ze strony inwestorów z Polski, jak i zagranicy jestem przekonana, że szybko skomercjalizujemy w całości nasz park. Aktualnie rynek poznański uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych w Polsce – powiedziała Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Kompleks znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Projekt powstaje zgodnie z trendami obowiązującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz