Strona główna Giełda Mr Prepper oraz Builders Of Egypt zostaną wprowadzone na platformy mobilne
gra na platformy mobilne

Mr Prepper oraz Builders Of Egypt zostaną wprowadzone na platformy mobilne

przez redakcja serwisu

Movie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych wchodzący w skład notowanej na rynku NewConnect Rodziny Movie Games, nawiązał współpracę ze studiem MobilWay. Spółka wesprze finansowo producenta gier mobilnych z Grupy PlayWay w pracach nad wersjami mobilnymi gier Mr Prepper oraz Builders of Egypt. Movie Games Mobile został również koproducentem wersji powyższych gier, dedykowanych platformom Android oraz iOS.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z Rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow. Mr Prepper: After Big Boom oraz Builders of Egypt: The Old Kingdom będą pierwszymi projektami mobilnymi opartymi o IP spoza Rodziny MG.

–  Umowa z MobilWay jest jednym z elementów realizacji strategii zakładającej przygotowywanie gier mobilnych na podstawie IP nie tylko z Rodziny Movie Games, ale także ze studiów zewnętrznych. Cieszymy się, że możemy wspomóc finansowo oraz zostać koproducentem wersji mobilnych tak dużych tytułów jak Mr Prepper czy Builders of Egypt. Pierwsza z nich jest jedną z flagowych produkcji Grupy PlayWay, a wszystko wskazuje na to, że druga może stać się również dużym hitem. To dla nas zaszczyt posiadać takie projekty w portfolio. – informuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Mr. Prepper to gra przygodowo-symulacyjna opracowana przez zespół Rejected Games. Natomiast Builders of Egypt to jedna z najbardziej oczekiwanych premier, stworzona przez zespół Strategy Labs należący do Grupy PlayWay. Obecnie znajduje się ona na 43 miejscu rankingu Global Top Wishlist i jest to najlepszy wynik spośród gier wydawanych w ramach Grupy PlayWay. Builders of Egypt jest grą o budowaniu miast rozgrywającą się w starożytnym Egipcie.

MobilWay to producent gier wchodzący w skład Grupy PlayWay

Zrzesza on sześć niezależnych zespołów deweloperskich, skupiających się na rynku mobilnym. Oprócz realizacji projektów na podstawie zewnętrznego IP, Spółka realizuje autorskie projekty takie jak Theatre of Sorrows czy Mechanic Battle skierowane w pierwszej kolejności na konsolę Nintendo Switch, a także gry typu casual jak Backyard Sales, RoboWars, Johny Iron Strongman oraz realizuje szereg gier kategorii hypercasual. Dodatkowo deweloper aktywnie pracuje nad poszerzeniem portfolio realizowanych gier.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz