Wielu przedsiębiorców i właścicieli firm nie decyduje się na podjęcie procesu produkcyjnego wewnątrz własnej organizacji. Wynika to z czynników zarówno ekonomicznych jak i praktycznych. Najpopularniejszym modelem jest model outsourcingu produkcji do wyspecjalizowanych w tej dziedzinie partnerów. Wybrany producent kontraktowy, np. producent kontraktowy suplementów diety sprawia, że produkcja jest płynna, a firma zamawiająca może skupić się na realizacji innych celów biznesowych.
Model produkcji kontraktowej jest wykorzystywany zarówno przez duże organizacje, które potrzebują wysokich sił produkcyjnych i dużej przepustowości, jak i małe firmy, które nie mogą pozwolić sobie na zbudowanie wewnątrz własnego działu produkcji.
Kto korzysta z produkcji kontraktowej?
Produkcja kontraktowa to proces outsourcingu części lub całości produkcji firmie specjalizującej się w wytwarzaniu produktów na zlecenie. Różni producenci kontraktowi oferują różny zakres swoich usług, natomiast zazwyczaj polega on na:
– Projektowaniu nowych produktów lub ulepszaniu dotychczasowych
– Tworzeniu szczegółowych modeli komputerowych produktów wspomagających produkcję;
– Wytwarzaniu produktów ręcznie (przy użyciu wykwalifikowanych specjalistów) lub za pomocą drukarek 3D, maszyn CNC i innych narzędzi;
– Montaż gotowych produktów;
– Tworzeniu opakowań produktów;
– Wysyłceproduktów do magazynów magazynowych lub klientów;
– Innych usług związanych z produkcją określonych towarów, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.
Ponieważ usługi te mają tak szeroki zakres, prawie każda branża i firma może skorzystać na produkcji kontraktowej. Przykładowo, małe firmy i start-upy zlecają produkcję na zewnątrz, aby zaoszczędzić na kosztach ogólnych, podczas gdy większe przedsiębiorstwa korzystają z tych usług w celu uproszczenia procesu produkcyjnego.
Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności lub złożoność produktu, istnieje wiele wyraźnych zalet produkcji kontraktowej. To przyszłościowe rozwiązanie, które umożliwia przedsiębiorcom realizacje własnych celów biznesowych oraz dostarczanie innowacyjnych produktów, bez konieczności posiadania własnych linii produkcyjnych i sprzetu niezbędnego do wytwarzania towarów.
Nawet jeśli uważasz, że dysponujesz personelem, zasobami i doświadczeniem niezbędnym do wytwarzania własnych produktów, warto zapoznać się z możliwościami produkcji kontraktowej, dzięki której zwykle zyskujemy czas oraz pieniądze. Przedstawiamy kilka najważniejszych zalet produkcji kontraktowej, które powodują, że jest to warty uwagi model, podczas podejmowania decyzji biznesowych.
Zalety produkcji kontraktowej
Produkty wyższej jakości
Producenci kontraktowi posiadają narzędzia i doświadczenie niezbędne do tworzenia produktów najwyższej jakości. Zdobędziesz wiedzę wykwalifikowanego zespołu inżynierów, a także zaawansowane narzędzia produkcyjne, takie jak maszyny CNC, drukarki 3D oraz precyzyjne przyrządy do cięcia, wiercenia lub frezowania. Produkt końcowy będzie bardziej funkcjonalny i elegancki niż ten, który mógłbyś stworzyć samodzielnie.
Obniżone koszty
Nie musisz inwestować w instrumenty produkcyjne, operatorów, projektantów produktów czy konserwację zakładu / magazynu. Dzięki temu koszty ogólne są niskie, co prowadzi do wyższego zwrotu z inwestycji (ROI).
Czas i zasoby
Nie musisz inwestować ani czasu ani zasobów do stworzenia własnego miejsca produkcyjnego oraz zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, czy stworzenia własnego działu badań i analiz. Korzystasz z wiedzy oraz zasobów partnera, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze.