Strona główna Biznes Jakie auto do małej firmy budowlanej? Czy warto kupić auto dostawcze?
auto dostawcze

Jakie auto do małej firmy budowlanej? Czy warto kupić auto dostawcze?

przez redakcja serwisu

Prowadząc małą firmę budowlaną, zdecydowanie musimy inwestować w dobrej jakości wyposażenie, które pozwoli nam na sprawne realizowanie usług, jak również zachowanie bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby kupić odpowiedniej jakości auto. To właśnie ono jest podstawowym narzędziem pracy, pozwala na transport ludzi, jak również materiałów budowlanych.

Posiadanie odpowiedniej jakości samochodu sprawi, że nasza firma budowlana będzie mogła zdecydowanie lepiej funkcjonować, my zaś będziemy mieli po prostu możliwość, aby przyjmować większe zlecenia, swobodnie transportować całe wyposażenie firmy, jak również niezbędne do pracy materiały budowlane.

Kupno auta powinno być dokonane jak najszybciej, gdyż korzystanie z płatnego, zewnętrznego transportu nie jest po prostu opłacalne. Dzięki temu, że będziemy posiadać własne auta, zdecydowanie będziemy mogli po prostu oszczędzać, a tym samym zwiększyć zysk.

Jakie powinno być auto do firmy budowlanej?

Samochód do firmy budowlanej przede wszystkim powinien być odporny na uszkodzenia oraz niezawodny. Musimy pamiętać, że często może nam przyjść realizować zadania w bardzo trudnych warunkach, gdzie nie ma utwardzonej drogi dojazdowej, poruszanie się po placu budowy jest utrudnione, nie ma również zadaszenia. Samochód powinien również posiadać odpowiednie zawieszenie i ładowność, dzięki któremu będziemy mogli przewozić np. materiały budowlane.

Wybierając samochód do firmy warto zwracać uwagę na:

– koszty zakupu oraz późniejsze koszty eksploatacji,
– koszty OC,
– zużycie paliwa,
– pojemność i ładowność,
– maksymalne obciążenie,
– rodzaj zabudowy,
– możliwość wykonania samodzielnie interesującej nas zabudowy wnętrza,
– możliwość montażu foteli do przewozu pracowników.

Jakie auto będzie dobre do firmy budowlanej?

Firma budowlana rzeczywiście wymaga tego, aby samochód był w bardzo dobry sposób przygotowany do chociażby transportu bloczków, zapraw, profili stalowych, płyt gipsowo-kartonowych czy płyt OSB. W firmie budowlanej potrzebne może być również auto do transportu różnego rodzaju materiałów sypkich.

Możemy postawić na takie auta, jak Fiat Ducato, Renault Master lub Traffic, Volkswagen Crafter, Iveco Daily czy Opel Movano. Warto kupić samochód, który ma odpowiedni stan techniczny, nie ma dużego przebiegu, jest w bardzo dobrym stanie wizualnym. Rozwiązaniem jest nie tylko zakup od prywatnej osoby, ale również skorzystanie z pomocy specjalnych ofert dealerów.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz