Strona główna Gospodarka Greenlam, jeden z największych producentów laminatów HPL, wkracza do Polski
rozwoj firm w polsce

Greenlam, jeden z największych producentów laminatów HPL, wkracza do Polski

przez redakcja serwisu

Greenlam Industries Ltd. to jedna z trzech największych na świecie i największa w Azji firma oferująca laminaty dekoracyjne wykorzystywane m.in. w przemyśle meblowym, budownictwie i szeroko rozumianym wyposażeniu wnętrz. Producent podjął decyzję o wkroczeniu do Polski, tworząc tu swoją spółkę zależną Greenlam Poland Sp. z o.o. Jej celem jest prowadzenie działalności w zakresie promocji i dystrybucji laminatów wysokociśnieniowych (HPL), laminatów kompaktowych oraz pozostałych produktów oferowanych przez Greenlam Industries, w tym podłóg drewnianych, drzwi i fornirów naturalnych.

Greenlam Industries Ltd. jest obecne w ponad 100 krajach ze swoimi flagowymi markami: Greenlam Laminates, NewMika Laminates, Decowood Veneers, Mikasa Floors oraz Mikasa Doors & Frames. Aby zapewnić strategiczne podejście i usprawnić prowadzenie działalności w Europie Środkowo-Wschodniej, firma wzmocniła swój zespół, mianując Przemysława Strzyża na stanowisko Country Head CEE. Przed dołączeniem do Greenlam odgrywał on kluczową rolę w zarządzaniu, w tym kierowaniu sprzedażą i rozwojem biznesu dla renomowanych firm zarówno z sektora budowlanego, jak i wyposażenia wnętrz. Swoje ponad 20-letnie doświadczenie w branży zdobywał w takich firmach, jak Paged Trade, Pfleiderer Group, Selena SA czy Prima Moda. Wsparcie doświadczonego profesjonalisty z bogatym portfolio pozwoli zwiększyć eksport i globalną działalność Greenlam Industries Ltd. zarówno w Polsce, jak i na całym obszarze Europy Środkowo-Wschnodniej.

– Cieszymy się, że w ramach naszych planów globalnej ekspansji utworzyliśmy oddział w Polsce odpowiedzialny za rejon Europy Środkowo-Wschodniej. Przewidujemy ogromny potencjał dla światowego lidera, który oferuje sprawdzone i cenione przez profesjonalistów produkty wysokiej jakości w kategoriach laminatów wysokociśnieniowych dekoracyjnych i laminatów kompaktowych. Doceniamy również to, że możemy powitać Przemysława Strzyża na stanowisku Country Head CEE. Ten doświadczony profesjonalista dysponuje bogatym doświadczeniem w sprzedaży, rozwoju biznesu i zarządzaniu strategicznym zdobytym w renomowanych firmach z branży wyposażenia wnętrz, budownictwa oraz mody. Jego obecność w firmie zapewni większy potencjał naszej globalnej działalności – mówi Saurabh Mittal, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Greenlam Industries Ltd.

Ciągły wzrost popularności laminatów dekoracyjnych HPL w Europie Środkowo-Wschodniej sprawia, że region ten jest rozwojowym obszarem szczególnie dla globalnej firmy, takiej jak Greenlam. Co ważne, mimo pandemii i związanego z nią kryzysu branża budowlana i wykończenia wnętrz przeżywa obecnie ogromny rozkwit w tej części Europy. Stąd podjęta decyzja, by umocnić pozycję Greenlam w regionie jako jednym z kluczowych kierunków działalności.

Jako firma globalna Greenlam koncentruje się na dostarczaniu produktów, których oczekują poszczególne rynki

Już od kilku lat firma jest szczególnie zainteresowana Europą i Ameryką Północną, a produkcję prowadzi zgodnie z najwyższymi standardami tu obowiązującymi. Warto podkreślić, że Greenlam jest pierwszą firmą w Europie, która oferuje laminaty HPL spełniające najbardziej restrykcyjne i wymagające normy Greenguard Gold wyznaczane przez UL USA.

Greenlam oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie laminatów HPL i laminatów kompaktowych odpowiadających na nowoczesne potrzeby w zakresie jakości i estetyki. Laminat HPL to ultrawytrzymały produkt. Ponieważ powstaje głównie z papieru, czyli produktu bioodnawialnego, jest przyjazny dla środowiska. Potencjalne obszary zastosowań laminatów HPL stale się rozszerzają i dotyczy to zarówno laminatów cienkich, tj. o grubości 0,5-1 mm, jak i samonośnych płyt HPL kompakt (od 3 do 25 mm).

Coraz więcej branż korzysta z takich produktów, które są bardzo trwałe i mają właściwości antybakteryjne, zapewniając jednocześnie bardzo wysoką odporność na ścieranie, wodę, plamy, zarysowania, wysoką temperaturę, pęknięcia czy działanie ognia. Laminaty Compact firmy Greenlam wykorzystują samonośne kompaktowe płyty laminowane wysokociśnieniowo, które są przeznaczone zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Idealnie nadają się do tworzenia zabudów kabin toaletowych, szafek, mebli, paneli ściennych, blatów roboczych, mebli laboratoryjnych, okładzin elewacyjnych w technologii fasad wentylowanych czy placów zabaw. Cienkie laminaty dekoracyjne to materiał powierzchniowy, którym pokrywane są płyty typu sklejka, MDF lub płyta wiórowa. Dzięki temu zyskują trwałe i eleganckie wykończenie. Laminaty są łatwe w aplikacji oraz późniejszym utrzymaniu, mogą być też stosowane na powierzchni pionowej i poziomej. Świetnie sprawdzają się w przestrzeniach mieszkalnych oraz komercyjnych.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz