Strona główna Giełda Akcjonariusze Movie Games zdecydują o zastąpieniu formy podziału zysku
gielda

Akcjonariusze Movie Games zdecydują o zastąpieniu formy podziału zysku

przez redakcja serwisu

Zarząd Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zwołał na 31 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego Akcjonariusze zdecydują o zamianie skupu akcji na wypłatę zaliczki na dywidendę. Zdaniem Zarządu w obecnej sytuacji będzie to lepsza forma podziału zysku niż skup akcji własnych.

Zysk netto Movie Games wyniósł w 2020 roku 4,7 mln zł i był rekordowym wynikiem odnotowanym w historii Spółki

Największy wpływ na osiągnięcie takiego zysku miała premiera gry Drug Dealer Simulator, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku.

–  Po bardziej szczegółowej analizie czerwcowych decyzji stwierdziliśmy, że wypłata zaliczki na dywidendę będzie lepszym rozwiązaniem dla akcjonariuszy Spółki. Dobry manager to taki, który potrafi zidentyfikować błąd, przyznać się do niego, a następnie go naprawić. W obecnej sytuacji skup akcji byłby rozwiązaniem niekorzystnym, dlatego podjąłem decyzję o zaproponowaniu Akcjonariuszom zmiany na właśnie tą formę. Będzie to rozwiązanie bardziej korzystne oraz nie generujące dodatkowych kosztów  – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Pierwotnie Spółka zamierzała wypłacić akcjonariuszom część zysku netto w formie skupu akcji. Movie Games planowało przeznaczyć na ten cel 1,6 mln zł.

0 komentarz
0

Zostaw komentarz